facebook instagram telegram telegram
جشن پروانه‌ها در همدان

گزارشي از مراسم افتتاحيه جشنواره بين‌المللي كودك و نوجوان

علي وزيني

hamedan.jpg


همدان ميزبان جشن پروانه ها

بیست و دومین جشنواره بين‌المللي فيلم كودك و نجوان  ساعت ۹ شب ۳۱ خراد ۸۷ در استادیوم قدس همدان با حضور ۱۵۰۰ مهمان و خبرنگار آغاز شد.
در ابتداي مراسم سرود ملی ایران در ورزشگاه طنین انداز شدو پس از پایان سرود جمهوری اسلامی، علیرضا خمسه با خواندن اشعاری از باباطاهر جشنواره راشروع كرد، البته جشنواره پس از به پرواز در آوردن صدها بادکنک و تبریک معاون سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار همدان رسما شروع شد .
اجرای آهنگ های شاد و فیلم های کودکانه، قرائت دکلمه هایی در خصوص مقاومت مردم و بچه هاي فلسطین، اجرای جنگ های شادی توسط گروه فیتیله از دیگر برنامه های جنبی و نشاط آور افتتاحیه بیست و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم های کودکان و نوجوانان بود.
فتیله‌ای ها در ابتدا از همه بزرگترها خواستند به دوران كودكيشان برگردند كه در ادامه همين طور هم شد و بزرگترها هم در كنار بچه ها با دست زدن و هورا كشيدن در برنامه عمو قناد شركت كردند .پس از اجرای شاد فتیله‌اي ها عمو قناد از بچه ها فسطینی حاضر در جشنواره دعوت کرد.
یکی از بچه های فلسطینی حاضر در جشنواره که به زبان فارسی نیز تسلط داشت احساساتش را بیان کرد و عمو قناد نیز با او به زبان عربی سخن گفت.
بزرگداشت "مهدي فقيه" توسط علی نصریان و بزرگداشت "رضا ناجي" توسط مجید مجیدی برگزار شد تا از هنرمندان سينماي كودك كه سالها در اين عرصه تلاش كردند هم تقدير شده باشد در اين مراسم همچنين هيات هاي انتخاب و داوري جشنواره معرفي شدند.
در پايان مجید مجیدی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری اين جشنواره در همدان خاطره ای از دوران کودکي اش نقل كرد و به اين مراسم خاتمه داد .
در این مراسم بسياري از بازیگران تلویزیون و سینما از جمله علی نصیریان - مجید مجیدی - پوران درخشنده -مهدی فقیه -رضا ناجی - هانیه توسلی - ملیکا زارعی - کیانوش عیاری- ترلان پروانه - ارسلان قاسمی - آرمیتا مرادی و .. حضور داشتند و در كنار بچه ها به ياد دوران كودكي و نوجواني شان ساعتها شاد بودند و لبخند از لبهايشان دور نمي‌شد.

 

مرتبط:

مراسم افتتاحيه جشنواره فيلم كودك و نوجوان برگزار مي‌شود


علي وزيني

تاريخ : يكشنبه ۲ تير ۱۳۸۷

Keywords:
The 21th International Festival of Films for Children & Young Adults/Hamedan

نظرات

arze salam o vast nabashid man yeki az davaran jashnvare 22 hastam va alan donbale aksa o filmhaye on jashnvare hastam bayad chikar konam???khaheshan komakam konin


دبیر سایت: متاسفانه ما از آن جشنواره فیلم و عکس نداریم.

ارسال توسط :  کیان داورپور | سه شنبه ۳ دي ۱۳۹۲

ارسال نظر

لطفاً نظرتان را به فارسي بنويسيد. نظر شما پس از تاييد نمايش داده خواهد شد.
لطفا" کد زیر را در قسمت پائین آن وارد نمائید.
نام:
 
پست الكترونيك:
 
وب سايت (لطفاً آدرس به صورت کامل وارد شود. بعنوان مثال: http://www.golagha.ir):
 
نظر:  

 


©با معرفت‌ها ذکر مأخذ می‌کنند!
powered by: