facebook instagram telegram telegram
فانتزی و شادی با ریتم تند!
691163_orig.jpg

کارگروه ۱۳ نام آخرین انیمیشن موسسه گل‌آقاست که آماده پخش است. این انیمیشن ۱۳ قسمتی با رویکرد طنز اجتماعی تولید شده که قرار بود نوروز امسال از شبکه دوم سیما پخش شود و اکنون در انتظار تعیین نوبت پخش جدید از این شبکه است. گفتگوی زیر را خبرگزاری مهر با امیرحسین داودی تهیه کننده و کارگردان این مجموعه انجام داده است.

مهر: کارگردان انیمیشن "کارگروه ۱۳" بر استفاده از قواعد کمدی در کنار به کارگیری نوع انتقاد و طنز منسوب به گل‌آقا تاکید کرد. امیرحسین داودی و سلمان طاهري سازندگان تازه‌ترین انیمیشن موسسه گل‌آقا درباره "کارگروه ۱۳" به خبرنگار مهر گفت:‌ "کارگروه ۱۳" داستان یک شرکت است که هربار به خاطر اتفاقاتی که برای مدیران آن اتفاق می‌افتد تصمیم تازه‌ای برای کار شرکت می گیرند و این تصمیم منجر به حوادث و سرنوشت جدیدی برای شرکتشان می‌شود. فضای کار امروزی و یک کمدی انتقادی- اجتماعی است.

وی با تاکید بر توجه به مخاطب عام در این اثر ادامه داد: اتفاقات و حوادثی که در طی داستانها روی می‌دهد حالت فانتزی دارد که در یک کار رئال امکان بازسازی آن‌ها وجود نداشت. در حقیقت این فرصتی بود تا ما از قابلیت‌های مختلفی که در انیمیشن وجود دارد استفاده کنیم.

691164_orig.jpg

کارگردان "کارگروه ۱۳" درباره مدت زمان ۶ دقیقه‌ای هر قسمت از انیمیشن، تصریح کرد: تصمیم ما از اول ساختن یک مجموعه با ریتم تند و پر از حرکت و حادثه بود که این مساله را هم در فیلمنامه کار و هم در ساخت اعمال کردیم. موسیقی نیز یکی از مواردی بود که به آن توجه ویژه‌ای کردیم و نخواستیم فقط به عنوان پس زمینه کار مطرح باشد حتی در بعضی موارد ملودی اصلی به کار سوار شد تا در ذهن بماند.

داودی درباره فضای طنز این انیمیشن اظهار کرد: در فضای فعلی جامعه نیاز به کار کمدی و ایجاد فضاهای شاد، احساس می‌شود. ضمن اینکه زبان کمدی قابلیت ارتباط گرفتن با مخاطب وسیع را دارد.

وی با اشاره به جنبه انتقاد اجتماعی این اثر و رابطه آن با نوع انتقاد و طنز منسوب به گل آقا گفت: گل آقا نوعی نگاه در عرصه طنز دارد که در کل تولیدات این موسسه وجود دارد. اما نکته مهمی که باید درنظر گرفت این است که  شیوه کار در یک کار نمایشی با یک متن ادبی متفاوت است و ما در ساخت انیمیشن از قواعد کمدی برای اجرای کار استفاده می‌کنیم.

691160_orig.jpg

این کارگردان ادامه داد: با اینکه از نظر زمانی فقط ۸۰ دقیقه کار تولید کردیم اما به خاطر همان ویژگی‌هایی که گفتم مثل استفاده از حرکت و اتفاقات مختلف در هر قسمت ، ساخت کار زمان زیادی برد. تولید چنین کارهایی گرچه از نظر محصول نهایی راضی کننده است اما از نظر مالی با توجه به طولانی شدن چرخه تولید برای تهیه کننده بهره مالی ندارد.

مرتبط:
كارگروه سيزده در سيزده روز عيد
كارگروه سيزده در سيزده روز عيد در تماشاخانه

باز
تاب:
سينماخبر، سينمافا، سبدنيوز، شاپرك، تاريخ ما، خبر لينك، كدوم، هفت رنگ، فان سرا، خبر فارسي، ايرنا، نيوزيك.

تاريخ : دوشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۰

Keywords:
About Animation Working Group 13 By Golagha

دسته بندی

انيميشن اخبار آبدارخانه

نظرات

very funny
ارسال توسط :  reza | چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۰

ارسال نظر

لطفاً نظرتان را به فارسي بنويسيد. نظر شما پس از تاييد نمايش داده خواهد شد.
لطفا" کد زیر را در قسمت پائین آن وارد نمائید.
نام:
 
پست الكترونيك:
 
وب سايت (لطفاً آدرس به صورت کامل وارد شود. بعنوان مثال: http://www.golagha.ir):
 
نظر:  

 


©با معرفت‌ها ذکر مأخذ می‌کنند!
powered by: