facebook instagram telegram telegram
به دنبال جاسوس

465465564456456456878778.jpg
مينا رضايي
معرفي انيميشن ماشين‌ها ۲
كارگردانان: مارك لاستر –برد لويز
پخش: والت ديزني
اين انيميشن توليد كمپاني پيكسار است و دنباله انيميشن ماشين‌ها ۱ (توليد۲۰۰۶) است.

ماشين مسابقه‌اي (لايتنينگ مك كويين) و دوستش كه يك كاميون جرثقيل‌دار به اسم"ماتر" است - براي تبليع سوخت زيستي آليونل –در مسابقه بزرگ ماشين سواري در ژاپن و اروپا  شركت مي‌كنند. باني اين مسابقه سرمايه‌گذار مهم و سرشناس سوخت "مايلز آكسلرود" است.

در آنجا گروهي از ماشين‌ها با عنوان "لمون" به سرپرستي "پرفسور زوداپ" بزرگترين ذخيره سوختي مصرف نشده جهان را دارند. آنها براي اين كه سوختشان پرطرفدارتر شود و از آن سود بيشتري به دست بياورند، تصميم مي‌گيرند كه در مسابقه ماشين‌سواري، كاري كنند كه سوخت آليونل آتش بگيرد. آنها  براي اين كار از سلاحي كه در يك دوربين تلويزيوني پنهان شده است استفاده مي‌كنند. زوداپ و گروهش، طوري برنامه‌ريزي مي‌كنند كه هيچ كس دليل منفجر شدن ماشين‌ها را نفهمد. در اين صورت مصرف‌كنند‌گان با مشاهده‌ آتش گرفتن سوخت آليونل، ديگر سوخت آن را نخواهند خريد و در نتيجه همه سوخت گروه لمون را مي‌خرند.
جاسوسان انگليسي "فين مك ميسيل" و "هالي شيفت ول" مامور خنثي كردن نقشه آنها مي‌شوند. آن‌ها قرار است  با جاسوس امريكايي به نام "رود ترك ردلاين‌" در روز افتتاحيه - براي گرفتن اطلاعات  در باره زوداپ و دستيارانش- ملاقات كنند، اما ردلاين توسط زوداپ گير مي‌افتد و در نهايت كشته مي‌شود اما پيش ار ان همه اطلاعاتش را در اختيار"ماتر" مي‌گذارد. در نتيجه شيفت ول و مك ميسيل فكر مي‌كنند ماتر همان جاسوس امريكايي –ردلاين-است.

456546788787992211.jpg

در جريان مسابقه ماتر ناخواسته موجب مي‌شود كه لايتنينگ شكست بخورد‌. در عين حال خيلي از ماشينها هم كه سوخت آليونل داشته‌اند آتش گرفته‌اند. لايتينگ كه از اين موضوع خيلي ناراحت شده به ماتر دستور مي دهد كه برگردد. مك ميسيل كه هنوز فكر مي‌كند ماتر جاسوس امريكايي است او را براي كشف و خنثي كردن نقشه زودامپ- با چهره مبدل- به مقر زوداپ مي‌فرستد‌.

در ايتاليا  كه محل برگزاري دور دوم مسابقات است "زوداپ" همچنان به سوزاندن ماشينها ادامه مي‌دهد‌. سوخت آليونل حسابي بدنام شده است اما لايتنينگ هم چنان تصميم دارد از آن استفاده كند. بنابراين زوداپ و همدستانش تصميم مي‌گيرند او را بكشند. ماتر با شنيدن اين موضوع  نقابش را بر‌مي‌دارد و توسط آنها دستگير مي‌شود. در اين ميان آنها سلاحشان را به سمت ماشين لايتنينگ مي‌گيرند ‌اما هيچ اتفاقي نمي‌افتد. ماتر در جست و جو راهي براي فرار است تا دوستانش را از نقشه شوم زوداپ و همدستانش اگاه كند‌. مك كويين نيز به دنبال ماتر است تا به خاطر ‌رفتار بدي كه با او داشته عذر‌خواهي كند در اين حال بمبي توسط زودامپ و دستيارانش كار گذاشته شده وهنور خنثي نشده‌. بنا به گفته زودامپ تنها كسي كه بمب را كار گذاشته مي‌تواند ان را خنثي كند. ‌ماتر مي‌فهمد كه او آلكسرود بود و در نهايت آكسلرود مجبور مي‌شود كه بمب را خنثي كند.

در پايان انيميشن‌، ماتر آكسلرود را دستگير مي‌كند و از مك كويين نشان شجاعت مي‌گيرد. مك ميسيل و شيفت ول از ماتردعوت مي‌كنند تا در ساير پروژه‌هاي جاسوسي با آنها همكاري كنند اما ماتر پيشنهاد آنها را نمي‌پذيرد و مي‌گويد دوست دارد همانطور باشد كه هست.

صداپيشگان:

MV5BMTY5MjA0MjQ4Ml5BMl5BanBnXkFtZTcwNTIwMTc2NQ.jpg
لاري دكابل گاي (ماتر)


MV5BMTgwMzQ4ODYxMV5BMl5BanBnXkFtZTcwNDAwMTc2NQ.jpg
اون ويلسون (لايتنينگ)


MV5BMjAwNzIwNTQ4Ml5BMl5BanBnXkFtZTYwMzE1MTUz._V1._SY314_CR6,0,214,314_.jpg
مايكل كان (فين مك ميسيل)


MV5BMTM2NjIzMDg3NV5BMl5BanBnXkFtZTcwNDQ5MzczNA.jpg
اميلي  مورتيمر (هالي شيفت ول)

                         
MV5BMTg2NTIzNzgyOF5BMl5BanBnXkFtZTcwNDU0Mzg5Mg@@._V1._SY314_CR10,0,214,314_.jpg
توماس كرتشمان (پرفسور زوداپ)MV5BMTkxMTIxNzM0OF5BMl5BanBnXkFtZTcwNTMwMzcwMg@@._V1._SY314_CR9,0,214,314_.jpg
ادي آيزارد (مايلزآكسلرود)


نكات جالب:         
انيميشن ماشين‌ها ۲ دومين انيميشن دنباله‌دار پيكسار پس از داستان اسباب بازي‌هاست.
در مارس۲۰۱۱ جيك ماندويل آنتوني، فيلمنامه‌نويس امريكايي عليه ديزني و پيكسار به دليل نقض قانون كپي رايت اقامه دعوي كرد. او ادعا كرد كه داستان ماشين‌هاي ۱  و ۲ برگرفته ار داستاني است كه او در سال‌هاي ۱۹۹۰ نوشته است. آنتوني درخواست توقيف انيميشن ماشين‌هاي ۲ را داد وادعاي غرامت كرد. البته ديزني كپي ايده انتوني را رد كرد اما در نهايت در دادگاه، به آنتوني دي وي دي انيميشن –زودتر از پخش عمومي داده شد.
بسياري از صداپيشگان  انيميشن، همان صداپيشگان سري قبل هستند. اما سه تا از آنها بعد از انيميشن اول فوت كردند. از جمله پل نيومن كه در سال ۲۰۰۸ به دليل بيماري سرطان درگذشت.
انيميشن هم نقدهاي مثبت و هم منفي داشته و بيشتر انتقادات منفي به داستان‌پردازي ضعيف انيميشن وارد شده است. فروش انيمشن نيز در سراسر دنيا خوب بوده است.

تاريخ : دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۱

Keywords:
About Cars 2 , Pixar , Disney By Mina Rezaei

دسته بندی

مطلب ازهمه رنگ


ارسال نظر

لطفاً نظرتان را به فارسي بنويسيد. نظر شما پس از تاييد نمايش داده خواهد شد.
لطفا" کد زیر را در قسمت پائین آن وارد نمائید.
نام:
 
پست الكترونيك:
 
وب سايت (لطفاً آدرس به صورت کامل وارد شود. بعنوان مثال: http://www.golagha.ir):
 
نظر:  

 


©با معرفت‌ها ذکر مأخذ می‌کنند!
powered by: