facebook instagram telegram telegram
شادی حق بچه‌هاست!
20111002065752Poster-rooz-jahani-koodak.jpg
شادی حق بچه‌هاست!
این شعار روی جلد مجله بچه‌ها‌...‌گل‌آقا بود. خوشبختانه هرسال با رسیدن روز جهانی کودک علاقه‌مندان به کودکان هم با همین نیت برنامه‌های متنوعی را تدارک می‌بینند. می‌توانید یکی از این برنامه‌ها را برای روزهای پیش رو انتخاب کنید:
موسسه کتابخانه و موزه ملک از ۱۶ تا ۲۰ مهرماه برنامه‌های قصه‌گویی و آشنایی با عروسک‌های ایرانی دارد. موزه ملک در خیابان امام خمینی‌، خیابان ملل متحد است و اگر روز ۱۶مهر که روز جهانی کودک است به آنجا بروید همه برنامه‌ها و دیدار از موزه رایگان است.
کاخ گلستان هم برنامه‌های متنوعی در روز ۱۶مهرماه برای بچه‌ها تدارک دیده که می‌توانید فهرستشان را از اینجا ببینید. یک نمایشگاه عکس کودک و نوجوان هم تا ۲۲مهرماه در همین کاخ در میدان ارگ برپاست.
خانه هنرمندان هم از ۱۵ تا ۲۱ مهرماه نمایشگاههایی از آثار و نقاشی‌ها بچه‌ها و تصویرگران کودکان و عروسکها برگزار می‌کند. خانه هنرمندان در خیابان ایرانشهر شمالی قراردارد.
خانه‌های کودک محله‌های شوش و ناصر خسرو از طرف بچه‌های آن محل از شما دعوت کردند که در برنامه‌های متنوعی که در روز ۱۴مهر تدارک دیده‌اند شرکت کنید. برنامه‌های صبح از ساعت ۹ تا ۱۲در خیابان ناصر خسرو، تهران، ناصر خسرو، روبروی وزارت دارایی، کوچه خدابنده‌لو، انتهای کوچه دانشور‌، خانه کودک ناصر خسرو برگزار می‌شود و برنامه‌های عصر از ساعت ۳ تا ۵ در خیابان شوش‌، میدان شهید هرندی‌، خیابان شهید هرندی‌، ورزشگاه هرندی.
ما از برنامه‌هایی که در شهرهای دیگر است خبری نداریم فقط می‌دانیم که کانون پرورش فکری اهواز کارگاههای مختلفی به همین مناسبت در مجتمع فرهنگی - هنری اهواز به پا کرده.


hgjgjhfdkjhjghffg.jpg
من آنم که رستم بود پهلوان!
پدر و مادرهای زیادی دوست دارند که بچه‌هایشان داستانهای شاهنامه و مثنوی و بوستان و گلستان را بلد باشند. حالا فرهنگسرای ارسباران یک دوره آموزشی برپا کرده که در آن منوچهر کریم‌زاده ادبیات کهن ایران زمین را به وسیله بازی و نمایش به بچه‌ها یاد می‌دهد و در آخر آنها می‌توانند به راحتی آب خوردن این اشعار و حکایتها را بخوانند. برای آشنا شدن با شرایط این دوره‌ها با شماره تلفن ۲۲۸۷۲۱۹۹ تماس بگیرید.


با حافظ باشید!
هم‌ زمان و در زمان با حافظ اسم برنامه‌ای است که مرکز فرهنگی شهر کتاب با همکاری دانشگاه حافظ شیراز به مناسبت یادروز حافظ برگزار می‌کند. شما می‌توانید ۱۸ و ۱۹مهرماه در این نشست‌ها شرکت کنید و مطالب و حرفهای استادان و حافظ‌شناسان مطرح ایرانی را بشنوید. این نشست‌ها ساعت ۳ در مرکز فرهنگی شهرکتاب در خیابان احمد قصیر برگزار می‌شود.


khabar.90.7.6y.jpg
شور و حال کودکی!
نمایشگاه - موزه احوال کودکی از ۱۶ تا ۲۱ مهرماه در تالار شریعتی کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد برگزار می‌شود. موسسه پژوهش تاریخ ادبیات کودک نمونه‌هایی از کتابها‌، اسباب‌بازیها‌، اسناد و اشیای مربوط به کودکان ایرانی سالهای مختلف را جمع‌آوری کرده و در این نمایشگاه برای بازدید گذاشته.


فرهنگ مردم و ایرج افشار
اگر از کنار دکه‌های مطبوعاتی یا کتابفروشی‌ها رد شدید‌، مکثی کنید و شماره جدید نشریه فرهنگ مردم را که به ایرج افشار ایرانشناس برجسته اختصاص دارد بخرید.


brucelee45654656.jpg
به یاد بروسلی!
بروسلی برای همه علاقه‌مندان به هنرهای رزمی - و حتی غیرعلاقه‌مندان‌!- نامی آشناست. به خاطر همین محبوبیت جهانی است که اولین جشنواره بین‌المللی کاریکاتور چین موضوع مسابقه اش را بروسلی پادشاه چینی کونگ فو انتخاب کرده. اینجا را ببینید و در مسابقه شرکت کنید.
برای شرکت در جشنواره بین المللی کارتون ترکیه هم هنوز فرصت دارید. کافی است برای موضوع گرسنگی‌، مرض چاقی و مرگ ایده‌ای داشته باشید و نگاهی به اینجا بیندازید.


برویم پاریس!
محمدرضا شجریان به همراه گروه شهناز در ۱۰ اکتبر در کازینو د پاریس کنسرت دارد. اگر هم ساکن پاریس نيستید ناراحت نباشید به اینجا بروید و به پاریس سفر کنید.


پيشنهاد هاله هماپور براي اين هفته شما:
هاله هماپورمتولد خرداد ۱۳۵۶ دانش آموخته تاتر از دانشگاه ایالت کالیفرنیاست بعد از گرفتن دیپلم در تهران برای ادامه تحصیل به آمریکا رفت. از جمله فعاليتهاي وي فیلم به همین سادگی به كارگرداني رضا ميركريمي است، پيشنهاد اين هفته او را مي‌خوانيم:
سفر، با دوستان به کمپ رفتن، به خصوص به طبیعت و جنگل، چون حکم یک آرامش و بازیابی روحیست، همچنین آشنائی با افراد جدید، چادر زدن و غذا درست کردن، به خصوص کنار چادر که بسیار لذت بخش است، خودم ایران باشم هر هفته یا چیتگر میرم یا بام تهران. شاید هم شمال، در كل جمع شدن با دوستان که بهترین لحظات می‌تواند باشد، قدر باهم بودن را بدانیم و فیلم لیدی آخرین ساخته‌ی لوک بسون را هم اگر شد ببینيد و در آخر اینکه سعي كنيد از روزهای پاییزی نهایت استفاده را ببريد. قدم زدن روی برگ‌های نارنجی و صدای خش خش این برگ به نظرم زیباست.
18170_271418675589_59018.jpg


تاريخ : پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۰

Keywords:
About Children's Day , Ancient Iranian Literature , Hafiz Shirazi , Iraj Afshar , Bruce Lee , Mohamadreza Shajarian , Haleh Homapoor


ارسال نظر

لطفاً نظرتان را به فارسي بنويسيد. نظر شما پس از تاييد نمايش داده خواهد شد.
لطفا" کد زیر را در قسمت پائین آن وارد نمائید.
نام:
 
پست الكترونيك:
 
وب سايت (لطفاً آدرس به صورت کامل وارد شود. بعنوان مثال: http://www.golagha.ir):
 
نظر:  

 


©با معرفت‌ها ذکر مأخذ می‌کنند!
powered by: