facebook instagram telegram telegram
هفت‌سین می‌چینم اینجور و اونجور!
kresse-saeen_dagmar-schwarz1.jpg
هفت‌سین می‌چینم اینجور و اونجور!
چیدن سفره هفت‌سین و به عمل آوردن سبزه نوروزی این روزها تبدیل به یک کار تخصصی شده است. پس اگر علاقه‌مندید که یاد بگیرید چطور سبزه‌تان را به شکل طاووس درست کنید یا در چیدن سفره هفت‌سین ابداعات جدید به کار ببرید می‌توانید در کارگاه آموزش هفت‌سین و سبزه‌های نوروزی فرهنگسرای امید شرکت کنید. فرهنگسرای امید در میدان امام حسین(ع)، خیابان ۱۷شهریور، خیابان خشکبارچی، پارک خیام واقع است.چرا بازم مجید نداریم؟
غیر از شخصیت مجید در قصه‌های مجید هوشنگ مرادی کرمانی چند شخصیت ایرانی مربوط به کودکان می‌شناسید که در ذهنتان مانده باشند؟ سومین شماره پژوهشنامه ادبیات کودکان و نوجوانان قصد دارد به چرایی این موضوع بپردازد. موضوع نقد ویژه این شماره هم به آثار رضی هیرمندی مترجم نام آشنای بچه‌ها اختصاص دارد. شما می‌توانید آثار خودتان را در این رابطه تا ۲۵ اسفند به نشانی تهران ۱۱۸۷ – ۱۳۱۴۵  بفرستید.


kh.90.12.15c.jpg
عروسک قشنگ من!
آنهایی که اهل ساخت عروسک هستند می‌توانند از این فرصت برای به نمایش گذاشتن و فروش عروسکهایشان استفاده کنند. نگارخانه علی قصد دارد نمایشگاهی از عروسکهای هنری دست ساز در بهار سال آینده برگزار کند. شما می‌توانید عروسکهایتان را در فاصله ۲۸ تا ۳۱فروردین به نشانی خیابان وزرا، پایین تر از پارک ساعی، کوچه بیستم، کوچه گلپر، پلاک ۲۶تحویل دهید.جعبه سیاه!

اهل کافه گردی و عکاسی با نام شوکا آشنا هستند. گروه اول بخاطر کافه شوکا و گروه دوم بخاطر مسابقه عکس شوکا که چندسالی است در حال برگزاریست. چهارمین دوره مسابقه عکس شوکا با موضوع اتاق تلویزیون اعلام شده. شرایط شرکت در این مسابقه را در اینجا ببینید.


ImageHandler.ashx.jpg
عکسِ بوی عید!
شرکت فرهنگ فیلم تهران یک مسابقه عکس به اسم بوی عیدی راه انداخته که موضوع آن ثبت مراسم و جلوه‌های نوروز است. مهلت این مسابقه تا ۳۱ فروردین ماه است و اگر مایل به شرکتید قبل از عکاسی مقررات مسابقه را در اینجا ببینید.n00131695-b.jpg
یکی بود، یکی نبود
این شروع همه قصه‌ها در دوران کودکی است. برای همین بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان این اسم را روی مجله‌ای گذاشته که ویژه ادبیات برای کودکان و نوجوانان منتشر کرده. این مجله که به تازگی شماره اول آن به چاپ رسیده دو طرفه است. یعنی از یک طرف برای نوجوانان و از طرف دیگر برای کودکان قابل استفاده و خواندن است. برای تهیه‌اش سری به دکه‌های مطبوعاتی بزنید.جایزه کتاب مهر
موسسه مهرطه مدتهاست که درخصوص حمایت از کودکان آسیب دیده فعالیت می‌کند. اما فعالیت خود را فقط برموارد مالی متمرکز نکرده و سعی می‌کند کارهای فرهنگی هم برای این بچه‌ها انجام دهد. از جمله راه‌اندازی جایزه کتاب مهر که درآن از ناشران خواست که کتابهایشان را بفرستند تا توسط بچه‌های این موسسه خوانده و بررسی شود و بعد به کتابهای برنده جایزه داده شود. حالا کتابها بررسی شده‌اند و قراراست اسامی برندگان در ۲۲ اسفندماه اعلام شود. اگر می‌خواهید شما هم با نصب بنر و اعلام مسابقه سهمی در این حرکت فرهنگی داشته باشید، سری به سایت مهرطه بزنید.


kh.90.12.13t.jpg
خاله سوسکه کجا می‌ری؟
نمایش خاله سوسکه، سیاه سوخته این روزها در اهواز در حال اجراست و بچه‌های اهوازی می‌توانند با مراجعه به سالن تئاتر مرکز شماره ۵ کانون در خیابان نیایش ۲ به تماشایش بشینند.


پیشنهاد آیدا کیخانی برای این هفته شما:
آیدا کیخانی بازیگر تئاتر فارغ‌التحصيل تئاتر از دانشكده هنرهاي زيبا دانشگاه تهران است که تنها حضور او در سینما به فیلم "ما همه خوبیم" برمی‌گردد. از اجراهای جدید او در تئاتر می‌توان به "خشکسالی و دروغ" و "زمستان۶۶"  اشاره کرد که هر دو مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته بود. این هفته پیشنهاد او را می‌خوانید:
به تازگی کتاب "خروس" ابراهیم گلستان را خواندم که مطالعه آن را به همه توصیه می‌کنم و پیشنهاد بعدی من مسلماً تئاتر است، نمایش "مخزن" و "مشروطه بانو".  همچنين فيلم ملان خولیا اثر لارنس فون تریه را هم ببينيد.
ayda4644554.jpg


تاريخ : پنجشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۰

Keywords:
About Noruz , Haft Sin , Hooshang Moradi Kermani , Majid Stories , Razi Hirmandi , Handmade dolls , Shooka , Photo Contest , Mehr Taha , Ayda Keykhani


ارسال نظر

نظر شما پس از تاييد توسط مديريت سايت، نمايش داده خواهد شد.
لطفا" کد زیر را در قسمت پائین آن وارد نمائید.
نام:
 
پست الكترونيك:
 
وب سايت (لطفاً آدرس به صورت کامل وارد شود. بعنوان مثال: http://www.golagha.ir):
 
نظر:  

 


©با معرفت‌ها ذکر مأخذ می‌کنند!
powered by: