facebook instagram telegram telegram
نگاهی از سوراخ کلید به کشفیات تازه علمی!
مقدمه: نویسنده این وبلاگ گمان نمی کرد بتواند به این زودیها چیزی به روز کند اما ناگهان امروز صبح به پیشنهاد یک دوست، یک قرص آرام بخش آبی مایل به صورتی خورد و دید هر چی غم وغصه داشت چون شبنم زیر فشار خورشید... ببخشید! یعنی زیر تابش گرم و رمانتیک خورشید زیبا بخار شد و به هوا رفت. این جا بود که نگارنده به ارزش تحقیقات و محصولات علمی در زندگی بشر پی برد و با دلشادی تمام مطلب زیر را نوشت!

متاسفانه حوادث و اخبار سیاسی پر حجم هفته های اخیر، باعث شده اخبار مهم علمی و تلاش های دانشمندان جوان و سخت کوش علوم مختلف، تحت الشعاع قرار بگیرد و خبر کشفیاتشان مورد توجه قرار نگیرد. به همین دلیل در ادامه به بررسی چند کشف مهم علمی در روزهای پر حادثه اخیر می پردازیم:
zamin.jpg

خبر اول: دانشمندان یک روش غیرمعمول برای غلبه بر گرم شدن کره زمین یافته اند و آن هم این که کره زمین را به یک منطقه خنک تر حرکت دهند! این ایده عجیب زائیده ذهن مهندسان ناسا وتعدادی از اخترشناسان آمریکایی است که معتقدند با انجام این کار حدود ۶بیلیون سال به عمر سیاره ما اضافه می شود و این یعنی عمر مفید زمین ۲ برابر خواهد شد! دکتر Laughlin که در مرکز تحقیقات ناسا در کالیفرنیا کار می کند در این باره گفته است: برای اینکار فقط لازم است یک ستاره دنباله دار و یا شهاب آسمانی را به سمت زمین هدایت کنیم به طوریکه با سرعت از کنار زمین رد شود. در نتیجه این اتفاق سرعت مداری زمین افزایش پیدا می کند و به یک مدار بالاتر میرود که از خورشید دورتر است و به این ترتیب به یک منطقه خنکتر هدایت می شویم.
توضیح نه چندان ضروری: این هم از آخر و عاقبت بشر و اشتیاق بی پایانش به جابه جا کردن! به نظر کارشناسان علم جابه جایی، این اتفاق به صورت ناگهانی رخ نداده و نوع بشر سالهاست به صورت دست گرمی مشغول جابه جایی چیزهای کوچک تر و کم اهمیت تری (مثل کلاه، بشقاب، شاخه گل، برگه هلو، صندوق و جعبه، حساب بانکی، بارهای موجود در تریلی و غیره ...) بوده و پس از کسب تجربیات کافی، حالا کارش به این جور جابه جایی ها کشیده!
پیشنهاد علمی: ایجاد کرسی و دکترای جابه جایی در دانشگاههای معتبر با دعوت از اساتید به نام این امر خطیر!
shekam.jpg

خبر دوم: محققان دریافتند که شکم افراد بزرگسال دارای نوعی مغز دوم است که قادر است سلولهای نورونی جدید را بسازد. این دانشمندان سلولهای نورونی را یافتند که دیواره داخلی روده را پوشانده اند.این سلولها که همانند مغز دوم هستند با تحریکات درست انتقال دهنده های عصبی خوش خلقی می توانند حتی در افراد بزرگسال نیز رشد کنند. انتقال دهنده عصبی، سروتونین نام دارد.
توضیح ضروری:خوشبختانه پس از اعلام این کشف، برخی از اعضای جامعه بشری که اعضای دیگر را به اتخاذ تصمیمات شکمی در لحظه های بحرانی متهم می کردند خودشان خجالت کشیدند و به صور داوطلبانه مرکز تصمیم گیری های مهم زندگی شان را تا کشف های بعدی روی شکم شان دایورت کردند!
google-office.gif


خبر سوم: میزان دی‌اکسید کربن تولید شده از دو جستجو در گوگل به اندازه کربن دی‌اکسید ناشي از یک کتری برقی است. مطالعات دانشگاه هاروارد نشان می‌دهد این میزان 7 گرم برای هر جستجو ‌است. با این حال گوگل این میزان را رد کرده است و می‌گوید که هر جستجوی ساده، تنها 0.2گرم کربن‌ دی‌اکسید تولید می‌کند. این میزان ‌دی اکسید کربن، تأثیر برق مصرف شده در مراکز دیتا گوگل در سرتاسر جهان است.
توضیح خیلی ضروری:حرمت امامزاده از قدیم هم با متولی اش بوده ...به این ترتیب وقتی خود عوامل استکبار می گویند جستجو در اینترنت و کارکردن با آن یک عمل مضر و خانمان برانداز و بنیان برکن است، ما چرا باید در اظهار نظر های تخریبی درباره این پدیده ایکبیری کم کاری کنیم؟

علی زراندوز

تاريخ : سه شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۸

نظرات

عالی بود آقای زراندوز مخصوصا خبر سومش
:دی

راستی! من منتظر فتوکاتورهای جدیدتون هم هستم. ممنون

ارسال توسط : امیر | چهارشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۸۸

 
اه اه ، هر سه تاش بیخود و مسخره بود، راستکی نوشتم بی شوخی
ارسال توسط : وز وز | سه شنبه ۱۰ شهريور ۱۳۸۸

 
با حال بود
ارسال توسط : زهره | سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۸۹

 
خوب بود خسته نباشيد
ارسال توسط : مهسا | چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۹

ارسال نظر

نظر شما پس از تاييد توسط مديريت سايت، نمايش داده خواهد شد.
لطفا" کد زیر را در قسمت پائین آن وارد نمائید.
نام:
 
پست الكترونيك:
 
وب سايت (لطفاً آدرس به صورت کامل وارد شود. بعنوان مثال: http://www.golagha.ir):
 
نظر:  

 


©با معرفت‌ها ذکر مأخذ می‌کنند!
powered by: